Cestoskop 

Pořad o cestování po blízkých i vzdálených lokalitách.

 

 Historie pořadu


Pořad Cestoskop vznikl vlastně náhodou a v letadle. S kolegou Carlosem Gonzálesem jsme společně v roce 2013 pracovali pro největší soukromou latinskoamerickou televizní společnost TELEVISA sídlící v Mexiku. Naším úkolem bylo zpravodajsky pokrývat střední a východní Evropu. Je tedy jasné, že letadlo bylo naším druhým, poněkud nudným domovem.

Kdesi nad gruzínským územím po cestě do Tbilisi a Jižní Osetie jsem poněkud pateticky nadhodil směrem ke Carlosovi: “Co takhle udělat také něco pro českého diváka?”. Jsouc si vědom Carlosovy poněkud ušišlané češtiny mi to v tu chvíli přišlo jako dobrý a předevšém neotřelý nápad. “Tak něco vymysli a pak to proberem”, ozvalo se bez valného zájmu zpoza časopisu, jehož španělský název jsem nedokázal ani přečíst.

 

To mne však neodradilo a s vytrvalostí mě vlastní jsem toto téma znovu otevřel již druhý den ve starém obouchaném a v interiéru zubem času vytuněném Mercedesu, nemilosrdně nás posouvajícím směrem k ruské hranici a s policejním doprovodem. Gruzínským sluncem zmožený Carlos k mému úžasu začal chrlit nápady a témata.

Opakovaně jsem ho musel ujišťovat,že jeho ne-příliš dobrá čeština bude pro nový pořad spíše přínosem a podtrhne tak přirozenou zvídavost chilského novináře s českými kořeny. Carlos má totiž příbuzné ve Slavičíně na Valašsku, tak bylo logické, že pilotní díl Cestoskopu budeme natáčet právě tam. Hned při natáčení prvního dílu bylo jasné, že pořad zaujme a především pobaví nejenom diváky, ale i nás, protože při natáčení v místní recesistické televizi Slepičín jsme málem umřeli smíchy.

 

Michaela Dolinová

O několik týdnů později jsme oslovili herečku a moderátorku Michaelu Dolinovou, která svým podmanivě sametovým hlasem čte komentáře v pořadu až do současnosti. Relizační tým Cestoskopu taktéž prošel drobnými změnami. Tou nejzásadnější změnou byl odjezd Carlose do Spojených států za pracovními povinnostmi. Cestoskop tak přišel ze dne na den o geniálního a diváky velmi oblíbeného moderátora. Z měsíců se díky Carlosově nepřítomnosti, ale i covidové situaci staly roky a Carlos je stále ve Státech.

 

 

Kristýna Lišková

Po velmi dlouhé době Cestoskopového temna se mi ale podařilo najít redaktorku a cestovatelku Kristýnu Liškovou. Kristýna je zvědavá jako “vopice”. Za dva roky procestovala celou Asii, několik let bydlela a pracovala v anglickém Leicesteru a strávila i mnoho času na toulkách po různých koutech světa. Velmi dobře se tedy domluví anglicky, což se může hodit. Má zkušenosti s prací redaktorky a moderátorky a především se jí líbí pořad Cestoskop. Osobně věřím, že Cestoskop v novém kabátě a s novou atraktivní tváří bude stejně úspěšný, jako předchozí série. Není ale vyloučené, že zoufalá ekonomická situace ve Spojených státech amerických donutí Carlose k návratu do bohaté a prosperující České republiky. V tomto případě nevylučuji možnost, že o mikrofon Cestoskopu se Carlos s Kristýnou spravedlivě podělí.

 

Současnost


Pořad bude vysílán v hlavním vysílacím čase v rámci bloku 60 minut z regionu, celkem v 18 reprízách v měsíci. Dosah a pokrytí signálem Náš region TV: Průměrná sledovanost pořadu je 400 000 diváků. Dále pořad Cestoskop a vše okolo něj velmi dobře vyhledávají internetové vyhledavače, jako například Google. Cílem pořadu je především pozvednout turistický ruch v dané oblasti, přilákat budoucí sponzory či investory a přispět k rozvoji jednotlivých regionů ČR..

 

 Na čem pracujeme nyní


PŘIPRAVUJE SE …

album-art

00:00